Na Skróty

Bramy ogrodzeniowe

Brama ogrodzeniowa przesuwana ręcznie
jest konstrukcją prostą, niedrogą i stosunkowo wygodną w obsłudze. Głównym jej elementem jest stalowa rama z przyspawanymi w środku elementami wewnętrznymi przesuwająca się za pomocą odpowiednch prowadnic. W zależności od rozwiązania może to być ruch po szynie (w kształcie ceownika) umocowanej w podłożu lub nad podłożem.
Standardowe wymiary bram przesuwnych to:
L = 350 lub 400 cm
H = 150 cm.Na zamówienie wykonujemy bramy o nietypowych wymiarach i wzorach.
POTRZEBUJESZ WYCENY - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
W pierwszym przypadku konstrukcja przesuwa się dzięki ułożyskowanym rolkom (stosowane są niekiedy rolki powleczone tworzywem sztucznym w celu cichej pracy); w drugim przypadku rolki i szyna nie są potrzebne, bo brama taka (typu samonośnego) przesuwana jest wzdłuż ogrodzenia nad podłożem.
 
Brama samonośna jest łatwiejsza w obsłudze, bo nie wymaga tyle siły do jej przesunięcia co brama jezdna. Dodatkową jej zaletą jest to, że bez problemu można ją przesuwać w każdych warunkach atmosferycznych; dzięki temu, że nie ma rolek jezdnych nie wymaga oczyszczania podłoża z piasku, śniegu, lodu, błota, brudu.
Obrazek
Oczywiście bramy tego typu mogą być też przesuwane automatycznie za pomocą odpowiednich napędów elektrycznych. Otwierane i zamykane są wtedy za pomocą pilota radiowego. Bezpieczne działanie zapewniają czujniki w postaci fotokomórek, które zatrzymują bramę w czasie zamykania w przypadku pojawienia się w niej przeszkody (człowiek, zwierzę, pojazd).

 
Zarówno brama jezdna, jak i samonośna mają jedną wspólną zaletę. Nie wymagają dużej powierzchni do zamontowania. Nadają się szczególnie do instalowania na bardzo małych działkach lub w przypadku, gdy nie może być zastosowana brama uchylna. Może tak być na działkach gęsto zalesionych, z dużą ilością roślinności lub gdy przeszkodą jest jakiś element architektoniczny. Poza tym bramy przesuwne nie ograniczają miejsca parkowania na podjeździe.
Brama ogrodzeniowa uchylna

Zastosowanie - do każdej posesji, w szczególności tam, gdzie wąska działka lub jej kształt nie pozwala na zastosowanie rozwiązań przesuwnych. W przypadku bram skrzydłowych również istnieje możliwość zastosowania automatyki podnoszącej komfort użytkowania, poczucie wygody i bezpieczeństwa. Brama dwuskrzydłowa może byc z funkcją furtki wejściowej z domofonem i elektrozamkiem. Przy automatycznym otwieraniu tor wjazdu zabezpieczają fotokomórki. W nietypowych rozwiązaniach znajduje zastosowanie brama jednoskrzydłowa promieniowa z furtką wewnętrzną.


Bezpieczeństwo - standardowym elementem bramy automatycznej jest lampa sygnalizująca pracę oraz fotokomórki

Standardowe wymiary bram uchylnych to:
L = 400 cm
H = 150 cm.Na zamówienie wykonujemy bramy o nietypowych wymiarach i wzorach.
POTRZEBUJESZ WYCENY - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI
Tak jak w przypadku bram przesównych, również bramy uchylne mogą być otwierane i zamykane automatycznie za pomocą odpowiednich napędów elektrycznych sterowanych pilotami radiowymi.
Uzupełnieniem kazdego rodzaju bramy są oczywiście furtki ogrodzeniowe wykonane w tej samej technologi i stylu co brama.
Wszystkie bramy i furtki wyposażone są w regulowane zawiasy ocynkowane umożliwiające łatwy montaż i regulację w trakcie użytkowania.
 
Standardowe wymiary furtek to:
L = 100 cm
H = 150 cm.
Na zamówienie wykonujemy furtki o nietypowych wymiarach i wzorach.
POTRZEBUJESZ WYCENY - SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Dlaczego Bramatic?

  • Barmy i drzwi - realizacja na każdy wymiar
  • Doradztwo na etapie projektowania
  • Indywidualne rozwiązania do garaży, hal, myjni, warsztatów
  • Szeroki wybór modeli i wyposażenia
  • Krótkie terminy realizacji
  • Mobilny serwis Bramatic
  • Dogodny dojazd i parking dla klientów

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Z pewnością odpowiemy na Państwa pytania.

KONTAKT

BRAMATIC J.M.
ul. Grochowska 45
04-186 Warszawa
tel.: (22) 612 47 37
fax: (22) 612 40 11
mobile: 602 220 465
mobile: 608 085 050
www.bramatic.com.pl
bramatic@bramatic.com.pl
Nice Came
Somfy Expert
Seip


faac


Normstahl