Na Skróty

PARKING - HOTEL

Ta konfiguracja przeznaczona jest głównie dla parkingów, których wjazd i wyjazdy są oddalone od punktu rozliczenia i nie ma możliwości kontrolowania sytuacji na wjeździe i wyjeździe z punktu rozliczeniowego.

Opis procedury wjazdowej

Obecność pojazdu przy terminalu wjazdowym jest wykrywana przez detektor pętli indukcyjnej. Po odebraniu biletu z czytnika następuje samoczynne otwarcie bariery wjazdowej. W przypadku klientów abonamentowych posiadających karty elektroniczne, otwarcie bariery następuje po zbliżeniu uprawnionej karty do czytnika terminala. Bariera zamyka się samoczynnie po wjechaniu pojazdu.

Opis procedury wyjazdowej

W tym rozwiązaniu opłata dokonywana jest w samoobsługowej kasie automatycznej lub niezależnym punkcie rozliczeniowym umieszczonym np. na recepcji. Czytnik zainstalowany w kasie odczytuje informację zapisaną w kodzie kreskowym na bilecie, a na wyświetlaczu podaje naliczoną sumę. Po uiszczeniu opłaty klient otrzymuje bilet wyjazdowy i ma określony czas na opuszczenie parkingu. Przy wyjeździe bilet zostaje odczytany przez czytnik umieszczony w terminalu wyjazdowym. Terminal otwiera barierę wyjazdową o ile dokonana została opłata i nie został przekroczony limit czasu przeznaczonego na wyjazd. W przypadku klientów abonamentowych bariera otwiera się samoczynnie po zbliżeniu uprawnionej karty do czytnika kart umieszczonego w terminalu przy wyjeździe.

W przypadku systemu HOTEL istnieje możliwość zamontowania wielu punktów rozliczeniowych. Takie rozwiązanie stosujemy w przypadku gdy mamy wiele instytucji korzystających z jednego parkingu. Wówczas instalujemy kilka niezależnych stanowisk kasowych po jednym w każdej instytucji.

Z uwagi na brak konieczności wykonywania okablowania komunikacyjnego pomiędzy kasami jak i terminalami system jest tani i bardzo prosty w instalacji.

 

 

Specyfikacja urządzeń

Element

szt.

Terminal wjazdowy

1

Szlaban wjazdowy

1

Terminal wyjazdowy z czytnikiem kart abonamentowych i czytnikiem biletów wyjazdowych

1

Szlaban wyjazdowy

1

Pętla indukcyjna

3

Budka parkingowa

1

Serwer parkingowy

1

Oprogramowanie (Parking Hotel)

1

Drukarka fiskalna

1

Drukarka faktur

1

Skaner laserowy biletu

1

Czytnik personalizacyjny

1

Moduł komunikacji

1

Karta dystansowa

1

Kasa automatyczna

opcja


KONTAKT

BRAMATIC J.M.
ul. Grochowska 45
04-186 Warszawa
tel.: (22) 612 47 37
fax: (22) 612 40 11
mobile: 602 220 465
mobile: 608 085 050
www.bramatic.com.pl
bramatic@bramatic.com.pl
Nice Came
Somfy Expert
Seip


faac


Normstahl